LatestNews

Siłownie dla niepełnosprawnych

Siłownie dla niepełnosprawnych

Silownie dla niepelnosprawnych (2)W mediach coraz częściej poruszana jest kwestia aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych. Dla osoby sprawnej fizycznie udanie się na siłownie, basen, czy sport na świeżym powietrzu nie stanowią najmniejszego problemu. Miejsca związane z aktywnością sportową prześcigają się w ofertach aktywności, które możemy wybrać. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

A co z osobami niepełnosprawnymi?  W ich przypadku dobrym rozwiązaniem mogą być siłownie dla niepełnosprawnych. Coraz więcej miejsc oferuje zajęcia sportowe także dla osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Urządzenia w takich siłowniach są specjalnie dostosowane do potrzeb takich osób. Nie muszą się martwić o schody, czy przejścia, które uniemożliwiłyby im wjazd wózkiem lub utrudniły wejście na piętro. Każda z nich posiada odpowiednio wyszkoloną kadrę, która czuwa nad przebiegiem treningu oraz służy fachową poradą.

Siłownie dla niepełnosprawnych to miejsca przyjazne, w których osoby dotknięte niepełnosprawnością mogą zrelaksować się oraz zadbać o swoje zdrowie.

Zobacz także:

Slowa kluczowe: , , , , , , , , , ,